Javítás
Javítás
Nádtető karbantartás, javítás és felújítás

Miért fontos a karbantartás és mikor érdemes javítani?
A leggyakoribb káresetek közé a viharok okozta sérülések sorolhatók, de nagyon ritka esetekben az állatok is megbonthatják a nádat, illetve a közeli fák is ledörzsölhetik a felső sort. Ebben az esetben a sérült területet megbontjuk, kipótoljuk sérülésmentes új náddal, és szakszerűen rögzítjük azt (levarrjuk).
A mohásodás is természetes folyamatnak tekinthető, hiszen az eső és a levegőben lévő páratartalom hatással van a nádra. Optimális esetben ez nem szokott gondot okozni. A tető közelében lévő fák viszont leárnyékolhatják a tetőt, ami miatt folyamatosan nyirkos környezetnek van kitétve a nád. Ebben az esetben a mohásodási folyamat gyorsabban beindul. A javítási folyamat során megtisztítjuk a tetőt az érintett területen, lekaparjuk a sérül nádat, visszapótoljuk új náddal, és rögzítjük azt.
Beázás akkor fordulhat elő nádtető esetében, ha nem megfelelő alapanyag volt használva, nem szakszerűen lett felrakva a nád vagy nem volt rendszeresen karbantartva. Ha több helyen is észleljük a problémát, akkor érdemes lebontani a jelenlegi állapotot, és egy új fedést telepíteni, hiszen nem csak tartósabb lesz az új tető, de költség szempontjából is ajánlott, mert az apró javítások több költséggel járhatnak, mint egy új tető elkészítése.
5-6 évente
Jelentősen növeljük a tető élettartamát, ha 5-6 évente elvégezzük a karbantartási munkálatokat.
károk esetén
A környezeti tényezők szerepet játszanak a tető sérülékenységében, mint például vihar, illetve a közeli fák is ledörzsölhetik a felső réteget.
beázás esetén
Régi tetők esetében vagy a nem megfelelő telepítés miatt előfordulhat beázás. Ha több helyen is észleljük a problémát, akkor érdemes elgondolkodni az egész tető újrafedésén.
Korábbi munkáim
Tekintse meg a galériát, ahol eddigi javítási munkáimba nyerhet betekintést.





A Munka folyamata
Nem tudja, hogy hogyan zajlik egy nádtető felújítása? Mi történik a kapcsolatfelvétel után?
A következő 5 lépésben ezt összefoglalom.
Személyes helyszíni felmérés
Kapcsolatfelvétel után a helyszínre látogatok, ahol egyeztetjük a részleteket és feljegyzem az összes szükséges adatot az anyagmennyiség kiszámításához.
szerződés kötés
Írásban rögzítjük a megbeszélteket, az elkészülési határidőt és a garanciális javítási feltételeket. Ettől a ponttól számítva akár 3 héten belül is elkészülhet a tető, annak bonyolultságától függően.
Állványozás, előkészületek
Felépítem az állványzatot és biztosítom a kerti tereptárgyak és növényzet védelmét.
javítási munkálatok
Elbontom a sérült területet és megtakarítom a körülötte lévő nádat. A helyszínre szállított alapanyaggal pótlom a hiányzó területet és szakszerűen rögzítem a nádat.
takarítás
Összetakarítom a lehullott nádat, alaposan megtisztítom a munkahelyszínt, hogy ne maradjon nád a tereptárgyakon és növényeken, majd szétszerelem az állványzatot és elszállítom a szemetet.


4 érv a
nádtető mellett

01/
A hagyományok
megőrzése
A nádtető kiválóan megőrzi a hagyományos építészeti stílusokat és autentikus megjelenést kölcsönöz otthonának. Ezzel nem csak egyedivé teszi házát, hanem egy darabot a múltból is megőriz a jövő számára.
02/
jól szigetel
télen-nyáron
A nádtető természetes szigetelő képessége révén télen melegen tartja az otthont, míg nyáron hűvösen. Ez nemcsak komfortosabbá teszi az életteret, hanem csökkenti a fűtési és hűtési költségeket is.
03/
Tartós, akár 40-50 évig is tető marad
A nádtető rendkívül tartós, megfelelő karbantartás mellett akár 40-50 évig is kiváló állapotban marad. Ez hosszú távú beruházást jelent, amely évtizedeken át nyújt védelmet és gyönyörködhetünk benne.
04/
Környezetbarát
alapanyag
A nád egy teljesen megújuló és természetes alapanyag, ami minimális ökológiai lábnyomot hagy maga után. Ezzel a választással nemcsak otthonát szépíti, hanem a környezetet is védi.